Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

Červen 2016

PARTY - 5.

11. června 2016 v 13:26 | Partystudio |  PartyATELIER

1. Mějte připravené kontakty na taxi.

Může se stát, že někteří hosté ocení Vaši pomoc při jeho objednání.

2. Co malý dárek? Malé poděkování?

Pamatujete, když jste odjížděli od tetičky s kusem domácího štrůdlu? K tomu Vás nenutíme, ale jestli to vypadá na velké přebytky, třeba si někdo kousek nějaké té dobroty rád vezme i domů. Stačí na to včas myslet a mít připravenou nádobu/sáček/ tácek s alobalem.

3. Vzpomínka

Následující den je milé dostat SMS či dokonce fotku s poděkováním za návštěvu. Pokud ale hezkou fotku necháte vyvolat a vložíte do třeba jen papírového rámečku, tak hosty jistě potěšíte. Díky jednoduchým aplikacím, které jsou ke stažení do mobilu můžete vytvořit i působivé video.Hodně zábavy při pořádání té nejbáječnější party!


PARTY - 4.

8. června 2016 v 14:43 | Partystudio |  PartyATELIER

1. Respektujte sezónu a téma party

Je sezóna grilování? Tak se nesnažte blýsknout sushi. V teplém počasí se mu příliš líbit nebude. Vyhrajte si raději s Vaším originálním dipem s čerstvými bylinkami a sežeňte tu nejlepší barbecue omáčku. Připravte špízy s masem a zeleninou jako jsou žampiony, cuketa, červená cibule.
Koná se party na venkově? Kovbojové? Ranč? Tak pak chilli con carne - mletina s fazolemi a kukuřicí stylově do kotlíku!
Budou na mejdanu hlavně dámy? Různé druhy salátů /včetně těstovinového/ a ovocné špízy!

2. Miniatury lákají!

Vyhrajte si s minišpízky, párátky a kanapkami! Malé varianty lákají. Na párátko můžete také dát cherry rajčátko s minikuličkou mozzarelly. Na obrázku je sladká maličkost, kterou zvládnou připravit i děti. Jde o piškoty proložené seříznutou jahodou. Piškot je ozdobený rozpuštěnou čokoládou, kterou je jemně potřená i jahoda. Efektu dodá i kanadská borůvka.


3. Nápoje

Alkoholické nápoje ponecháme vašemu vkusu. Frčí ale domácí ledové čaje a limonády. Připravte si silný extrakt ze zázvoru /najemno nakrájený zázvor zalijeme vřelou vodou a necháme louhovat/. Ten pak naředíme perlivou minerálkou a přidáme lístky máty utřené se třtinovým cukrem a limetu.
Nevšední je také levandulová limonáda, kterou najdete na tomto odkazu:


http://kreativatelier.blog.cz/1605/leto-se-blizi-mnam

/Na výše uvedeném blogu najdete i více letních receptů. Například na indické tandoori kuřecí,
které lze rovněž upravit ve špízovém provedení./

4. Vhodné formy servírování

Chcete-li si ujednodušit péči o hosty, snažte se pohoštění nachystat co nejvíce samoobslužnou formou. Do vintage plechového kbelíku vložte čistou termotašku /k dostání běžně v supermarketech u mrazcích boxů/ s ledem. Nápoje do takového kbelíku můžete vložit přímo, nebo mít tak pouze k dispozici samostatný led do nápojů.
Pokud se na Vaší zahradě vyskytují vosy, je nápadité vyrobit si speciální sklenice. Připravte si zavažovací sklenice vhodné velikosti s víčkem na závit. Ten provrtejte a z vnitřní strany ostré kraje vyvrtaného otvoru začistěte poklepáním kladívkem. Otvor vyvrtejte ve velikosti, ve které máte k dispozici brčka.


I jídlo může mít své dekorace! Zápichy /delší párátka/ můžete ozdobit washi páskami a zastřihnout do tvaru vlaječky. Obdobně lze odekorovat i brčka. Na škodu není vyrobit i jmenovky. Ušetříte si tak možná trošku špinavého nádobí, když si každý bezpečně pozná celý večer svou sklenku. Můžete použít přímo konturovací barvu na sklo, která lze pak bez problémů sloupnout. Nebo si obkreslete kolečko velikosti vinné sklenky, které bude mít uprostřed otvor velký na nožičku sklenky a z jedné strany bude od okraje až ke středovému otvoru nastřižené. Tak se na sklenku dobře navleče a přitom nebude padat. Na takové kolečko z papíru pak můžete psát a kreslit dle libosti. Máte-li málo času, tak i zde můžeme doproučit washi pásky. Ty opravdu kvalitní lehce nalepíte, lehce odlepíte.

5. Zapojte kamarády

Dobří kamarádi Vám jistě pomohou. Nebojte se jich optat na zapůjčení velkých nádob, rozkládacího nábytku či čehokoliv jiného co k mejdanu potřebujete. Pokud jim vše vrátíte čisté a nepoškozené, tak Vám pomoc jistě neodmítnou. Pokud se Vám sejde zapůjčených věcí více, nezapomeňte si poznamenat, co máte od koho půjčeno.
Nebojte se přátele také zapojit během party. Někdo může mít na starosti doplnění čerstvého salátu z lednice, některý machr jistě obstará gril a někdo si vezme na starosti doplňovat nachlazené bílé víno ze sklepa. Nenechávejte vše na sobě. Když rozdělíte drobné úkoly mezi více lidí, tak je to jistě nebude obtěžovat a Vy budete mít tak čas si s každým jakožto hostitel popovídat.


DOBROU CHUŤ!