Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

PARTY - 3.

30. května 2016 v 16:12 | Partystudio |  PartyATELIER


Otázku, zda chystáte party venku či uvnitř máte již určitě zodpovězenou.

V krátkosti se nejprve pověnujeme pár detailům pro INDOOR:

BAČKORY?
Rozhodněte se, jestli budete hosty nutit do přezouvání. V našich podmínkách se to stále považuje za doklad čistotné domácnosti, ale pokud čekáte větší množství hostů, tak to nedoporučujeme. Stejně tak pokud máte chlupaté domácí zvíře. I když nebudete návštěvy nutit leštit podlahu ponožkami a nabídnete jim hned u vchodu domácí obuv, tak party to lesku nedodá. Uklidit po mejdanu budete muset tak jako tak.

WC? KUŘÁCKÝ KOUTEK?
Hned u vchodu hosty zorientujte. Kde najdou toaletu a kam mohou utíkat kuřáci /balkon, terasa/ a těm nachystejte i popelník. Jinak Vám budou cpát nedopalky do květníků.

KDY CO?
Pro všechny party je také vhodné naznačit, co hosty čeká. Je-li hodina zakrojení dortu až jistý čas po oficiálním začátku, tak hosty informujte. Mohou se najít tací, kteří Vás přišli pozdravit, potěšít, popřát a přitom se musí rozloučit ještě dříve než ostatní. Ať vědí, jestli ještě na nějaký důležitý moment čekat, nebo se budou muset s omluvou rozloučit dříve.

Pokračujme zábavou, která bude probíhat venku! Na co nezapomentou při OUTDOOR variantě!

DÉŠŤ
Pokud to meteopředpověď jen trochu naznačuje, tak se připravte na deštivou variantu. Nemáte-li krytou pergolu, nebo Vám terasa nenavazuje na vnitřní prostory, do kterých je možnost se přesunout, tak zvažte partystany. Pokud je kupujete v běžném hypermarketu, tak zvažte zda zvolíte textilní variantu. Při delším dešti promokne. Můžete se ale pokusit jej impregnovat. Stejně i tak riskujete, že menší stany tohoto typu bouřkovou zátěž nevydrží. Zvažte tedy, jestli si takový "festovní" stan nepronajmout. (www.tkf.cz)

SLUNCE
Chránit se ale můžete chtít i před sluncem. Slunečníky, stinný kout pod stromem.... Podívejte se po starých prostěradlech /ano, ty na uzlíky, které určitě někde seženete, dnes má každý napínací/. Stačí je vypnout a uchytit na vyvýšených místech pomocí provázků a může to vypadat i efektně! Detailistům doporučujeme vyřazené závěsy.


RELAX ZÓNA
I když s většinou zábavy počítáte u stolu, nachystejte relax zónu! Kam je možné si jít popovídat do soukromí? Kde maminka nakojí? Kde si budou hrát děti? Kam se v pozdnějších chvílích uchýlí nově vznikající pár?
To vše můžete takovou zónou vytvořit! Deka na zemi, pár polštářků, ideálně například moskytiera a možná i lucerna až přijde večer?

SELFIE!
Aneb sdílím, sdílíš, sdílíme. Vytvořte fotokoutek, kde se vyfotit bude zábava! Několik takových tipů chystáme na naše Facebook stránky jako samostatné album. Pro nynějšek proto velmi stručně. Prázdný rám /nemusí být nutně dřevo, stačí z kartonu/ na kterém bude případně nějaký text. Řečnické bubliny na špejli, kníry, brýlové rámečky atd.. Zamyslete se i nad pozadím!

OSVĚTLENÍ
V minulém díle našeho miniseriálu jsme uvedli pár tipů ohledně svíček. Můžeme pouze zopakovat, že čím více, tím lépe! Spoustu parády ale uděláte i s žárovkami. Pokud nemáte na všech místech elektrické připojení, zvolte solární variantu. V té jsou k mání i lampiony, které působí velmi letně. My v tomto ohledu volíme Ikea. Poměr cena - výkon je uspokojivý.

VŠEOBECNÝ KOMFORT
Hosté by měli mít srozumitelný přistup k toaletám. V horkých dnech sežeňte ledu více než jen na nápoje. Kbelík s ledem a označením "na osvěžení" hraví hosté ocení. Nezapomeňte jim nabídnout i krém s ochranným faktorem.


Přiblížil se večer? Sprej proti komárům a klíšťatům! Vonné spirály, které rovněž odpuzují komáry. Nejdedna terasa dnes disponuje už i plynovým hořákem. Zkontrolujte si, že máte náhradní "bombu". Deky později ocení zejména dámy! Budete-li připraveni, ušetříte si jakožto pozorný hostitel pozdější běhání a hledání všeho potřebného a budete mít čas se bavit spolu s hosty! A ještě získáte punc báječného organizátora!

V dalším díle miniseriálu dáme dohromady pár tipů na občerstvení.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama