Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

Květen 2016

PARTY - 3.

30. května 2016 v 16:12 | Partystudio |  PartyATELIER


Otázku, zda chystáte party venku či uvnitř máte již určitě zodpovězenou.

V krátkosti se nejprve pověnujeme pár detailům pro INDOOR:

BAČKORY?
Rozhodněte se, jestli budete hosty nutit do přezouvání. V našich podmínkách se to stále považuje za doklad čistotné domácnosti, ale pokud čekáte větší množství hostů, tak to nedoporučujeme. Stejně tak pokud máte chlupaté domácí zvíře. I když nebudete návštěvy nutit leštit podlahu ponožkami a nabídnete jim hned u vchodu domácí obuv, tak party to lesku nedodá. Uklidit po mejdanu budete muset tak jako tak.

WC? KUŘÁCKÝ KOUTEK?
Hned u vchodu hosty zorientujte. Kde najdou toaletu a kam mohou utíkat kuřáci /balkon, terasa/ a těm nachystejte i popelník. Jinak Vám budou cpát nedopalky do květníků.

KDY CO?
Pro všechny party je také vhodné naznačit, co hosty čeká. Je-li hodina zakrojení dortu až jistý čas po oficiálním začátku, tak hosty informujte. Mohou se najít tací, kteří Vás přišli pozdravit, potěšít, popřát a přitom se musí rozloučit ještě dříve než ostatní. Ať vědí, jestli ještě na nějaký důležitý moment čekat, nebo se budou muset s omluvou rozloučit dříve.

Pokračujme zábavou, která bude probíhat venku! Na co nezapomentou při OUTDOOR variantě!

DÉŠŤ
Pokud to meteopředpověď jen trochu naznačuje, tak se připravte na deštivou variantu. Nemáte-li krytou pergolu, nebo Vám terasa nenavazuje na vnitřní prostory, do kterých je možnost se přesunout, tak zvažte partystany. Pokud je kupujete v běžném hypermarketu, tak zvažte zda zvolíte textilní variantu. Při delším dešti promokne. Můžete se ale pokusit jej impregnovat. Stejně i tak riskujete, že menší stany tohoto typu bouřkovou zátěž nevydrží. Zvažte tedy, jestli si takový "festovní" stan nepronajmout. (www.tkf.cz)

SLUNCE
Chránit se ale můžete chtít i před sluncem. Slunečníky, stinný kout pod stromem.... Podívejte se po starých prostěradlech /ano, ty na uzlíky, které určitě někde seženete, dnes má každý napínací/. Stačí je vypnout a uchytit na vyvýšených místech pomocí provázků a může to vypadat i efektně! Detailistům doporučujeme vyřazené závěsy.


RELAX ZÓNA
I když s většinou zábavy počítáte u stolu, nachystejte relax zónu! Kam je možné si jít popovídat do soukromí? Kde maminka nakojí? Kde si budou hrát děti? Kam se v pozdnějších chvílích uchýlí nově vznikající pár?
To vše můžete takovou zónou vytvořit! Deka na zemi, pár polštářků, ideálně například moskytiera a možná i lucerna až přijde večer?

SELFIE!
Aneb sdílím, sdílíš, sdílíme. Vytvořte fotokoutek, kde se vyfotit bude zábava! Několik takových tipů chystáme na naše Facebook stránky jako samostatné album. Pro nynějšek proto velmi stručně. Prázdný rám /nemusí být nutně dřevo, stačí z kartonu/ na kterém bude případně nějaký text. Řečnické bubliny na špejli, kníry, brýlové rámečky atd.. Zamyslete se i nad pozadím!

OSVĚTLENÍ
V minulém díle našeho miniseriálu jsme uvedli pár tipů ohledně svíček. Můžeme pouze zopakovat, že čím více, tím lépe! Spoustu parády ale uděláte i s žárovkami. Pokud nemáte na všech místech elektrické připojení, zvolte solární variantu. V té jsou k mání i lampiony, které působí velmi letně. My v tomto ohledu volíme Ikea. Poměr cena - výkon je uspokojivý.

VŠEOBECNÝ KOMFORT
Hosté by měli mít srozumitelný přistup k toaletám. V horkých dnech sežeňte ledu více než jen na nápoje. Kbelík s ledem a označením "na osvěžení" hraví hosté ocení. Nezapomeňte jim nabídnout i krém s ochranným faktorem.


Přiblížil se večer? Sprej proti komárům a klíšťatům! Vonné spirály, které rovněž odpuzují komáry. Nejdedna terasa dnes disponuje už i plynovým hořákem. Zkontrolujte si, že máte náhradní "bombu". Deky později ocení zejména dámy! Budete-li připraveni, ušetříte si jakožto pozorný hostitel pozdější běhání a hledání všeho potřebného a budete mít čas se bavit spolu s hosty! A ještě získáte punc báječného organizátora!

V dalším díle miniseriálu dáme dohromady pár tipů na občerstvení.PARTY - 2.

23. května 2016 v 20:14 | Partystudio |  Party pro dospělé
Téma máme jasné? Tak pokračujeme!

Projděte domácnost a vyburcujte svoji kreativitu! My pro inspiraci uvedeme, co se dá například vymyslet, pokud je party v dekoru puntíků.Představte si, co vše můžete rychle proměnit pomocí barevné lepenky. Na ni poté už stačí pouze nalepit bílá kolečka z obyčejných samolepících štítků. Pomocí těch ostatně vykouzlíte puntíky na čemkoliv červeném, co vám padne pod ruku.


Tato varianta předpokládá, že jste koupili balicí papír v daném dekoru. Z něj pak lze nahchystat i girlandy. Na téma girland máme na našem blogu již samostatný článek. Pokud obkreslíte velký talíř a vysřihnete, oživíte pak i jakýkoliv stůl.


V případě venkovní akce ale doporučujeme hřbitovní svíčky! Pokud je odekorujete, tak jejich původní účel hosté nejspíš neodhadnou. Navíc máte vyšší šance, že ji vítr jen tak nesfoukne. Výhodou je také cena. Dejte si jen pozor, hoří velmi dlouho, tak ať po mejdanu nevoláte hasiče.


Proměňujeme, recyklujeme! V tomto případě již delší dobu nepoužívané zápichy do květníku. Jelikož jsou XXL, tak báječně rozsvítí trávník. Stačí jen trochu akrylových barev a ideálně i vodouředitelný lak kvůli lesku a odolnosti před deštěm.

K dekorování jsou ideální také ubrousky, díky kterým s technikou decoupage vytvoříte krásné dekorace. Můžete jejich pomocí i vykouzlit super rychlou girlandu a je to za pár korun!

V případě dekorování neopomeňte okolí vstupu. Je milé, když hosté již u dveří vidí, že jsou na správném místě a očekáváni. Balonky jsou otřepané. Pohrajte si. Milý dojem dělá květník s kvetoucími květinami doplněný tabulí, na které je napsáno "vítejte". Pokud chcete něco zavěsit, tak lampiony a opět naše oblíbené girlandy!
PARTY - 1.

17. května 2016 v 15:35 | Partystudio |  Party pro dospělé

Na dětských oslavách je naprosto běžné, že se koná v nějakém tématickém duchu.
Ale ani dospěláci se nemusí šidit! Stačí se inspirovat třeba ročním obdobím. Napovědět mohou i koníčky pořadatele či oslavence setkání. Stále nic? Tak tady je alespoň pár kombinací:

NAUTICAL - léto se blíží, modrobílé pruhy, zlaté či červené kotvy - tady nemůžete šlápnout vedle! /V našem nedávném Facebook příspěvku najdete odkaz na vytištění pozvánek, girlandových vlaječek a podobně/.


FILMOVÁ PARTY- James Bond? Velký Gatsby? Dámy v koktejlkách a pánové se slušivým motýlkem u krku? Popcorn ve stylových krabicích. Na pozvánce motiv filmového pásu?

TROPICAL - žlutá, oranžová, růžová, kokosový dezert, papírové deštníčky v koktejlech

WESTERN - ideální pro venkovní grilovačku! Jako dekorace ideálně balík slámy. Grilovaná kukuřice, chilli con carne z mletého masa s fazolemi.

RETRO - Retro frčí. Co jste pili na svých prvních diskotékách? Rum s kolou? Becherovku s tonikem? Fernet? Dekorace z gramofonových desek, klasická verze českých chlebíčků s bramborovým salátem. Jak prosté!


POLKA DOT - dámské setkání? Bílé puntíky na červeném podkladu! Jakýkoliv trávník na každé zahradě ožije!


Více kontaktu s námi!

16. května 2016 v 16:16 | Partystudio


https://www.facebook.com/Partystudio-805313796266169/


Lego party!

13. května 2016 v 19:41 | Partystudio |  Party pro děti

POZVÁNKA

Při této variantě pozvánky je na místě zvážit, jestli pro děti nepřichystat DVD s LegoMovie! Jistě oceníte, když si také na chvíli sednou.

Obálka k pozvánce:
/pokud si obrázek vložíte do Word či OpenOffice souboru, stačí si velikost upravit pouze zvětšením/zmenšením obrázku/.


Druhá varianta:Jmenovky k zasedacímu pořádku, nebo můžeme přichystat celofánový sáček se sladkostmi a štítky upevnit sešívačkou.
Je vhodné tak dětem nějakou tou sladkostí poděkovat, že přišly oslavenci popřát a přinesly mu dárek.


Tvrdší žlutý papír, černý fix a nůžky. Jak rychlé a zábavné!Děti, jak by měla vypadat Lego figurka podle vás?


Fondánová či marcipánová hmota a potravinářské barvivo.
A jeden pozdní maminkovský večer...


Kartička a k ní přilepený nafukovací balonek. /Volte raději washi pásky než izolepu. Lépe se opět oddělí./


Girlandy

5. května 2016 v 10:09 | Partystudio |  PartyATELIER
Girlandy jsou naprostou nezbytností každé oslavy. Svatba, narozeniny, přátelské posezení či obyčejná grilovačka u ohně. Dodají šmrnc místům, která jsou nevýrazná, omšelá. I nejvíce šik interiéru naopak dodají dojmu, že ten den se děje něco výjmečného.

Girlandy si u někoho v exteriérech i interiérech dokonce vybojovaly i své stabilní místo. Zahrádky kaváren, balkony, krbové římsy. Jde jen o to, zvolit si tu pravou.

Nepřeberné možnosti existují i co se výroby girlandy týče. Jsou takové, které zvládnete hravě za pár minut, nebo si můžete naopak do libosti vyhrát.

V hlavní roli krajka:
Pokud máte chvíli, tak se nabízí zpracování starých záclon.
Pokud ale nemáte času nazbyt, kupte si pouze balení rozet, které se dávají pod dorty. Něžná girlanda tak bude na světě za pár minut.


Nezanedbatelné jsou i miniaturní verze, které krásně ozdobí i ten nejobyčejnější dort ci dokonce cupcake.
Ideálně se pracuje s washi-tapes páskami, nebo i s obyčejným papírem. V tom případě doporučujeme malé, oboustraně lepící štítky, které se používají k lepení fotografií. /K dostání v DM drogerii/. Dobře drží, dají se aplikovat s velkou přesností a nebudete mít ulepené prsty. Miniverze můžete také využít k půvabnému balení dárků.

Super rychlou přípravou nadchne i girlanda z ubrousků. Motivů je navíc na trhu nepřeberně, málo to stojí a efektně si přitom můžeme sladit girlandu s ubrousky na stole. Navíc o slovo se hlásí i ubrousková technika. Pomocí ní si ve stejném duchu můžeme odekorovat například láhev od vína /kterou předtím natřeme bílou akrylovou barvou/ a party tabuli už nic nechybí!

Velmi ornamentální, papírové, které Vás bude bavit hlavně vyrábět:
POSTUP: /zkopírujte si web adresu do Vašeho prohlížece/
http://www.blog.birdsparty.com/2012/12/tutorial-anthropologie-inspired-scroll.html

Pořádáme-li ale venkovní posezení a hrozí nám déšť, tak můžeme zvolit pouze ústřižky látky. I ty mohou nadělat spoustu parády, pokud si s nimi bude pohrávat vítr.

I velmi sofistikovaným verzím, které mohou vzniknout Vaší rukou, se ale meze nekladou.
Tak do toho!