Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

Duben 2016

Piňata!

6. dubna 2016 v 11:51 | Partystudio |  Party pro děti
Nejprve se v rychlosti podíváme, co nám říká wikipedie:
Piñata je uzavřená nádoba buď keramická nebo papírová, obalená staniolem, také pestrobarevným papírem a různými třásněmi a rohy, jež dávají nádobě tvar připomínající hvězdici, resp. ježka. (Ovšem existují i jiné tvary, např. různá zvířata.) Visí na dlouhém provazu, za který se popotahuje tak, aby se neustále pohybovala. Na různých oslavách pak děti se zavázanýma očima do piñat tlučou dlouhými tyčemi, aby jim z nich po rozbití vypadly různé sladkosti nebo hračky.
Piñata Animation.gif

Piňatu však nemusíme nutně tlouci holí.
Na oblíbené pirátské party je možné například hledat poklad podle mapy a pro děti nachystat truhlu s čokoládovými mincemi, papírovými bankovkami, které se dají směnit za libovolné ceny v "pašeráckém městečku". Existují také jedlé korále či náramky z bonbonů, podobným těm, které rodiče znají jako "Lipo".
V našich podmínkách se dá ve specializovaných party obchodech piňata také sehnat. Dá se ale také snadno vyrobit.
Malé porovnání:

Piňata z www.mojeparty.czMůžete se ale také pokusit o vlastní výtvor. Nepřeberné množství inspirace najdete na stránkách Pinterestu pod hesly "pirate" "treasure" "chest". Jeden podrobný odkaz uvádíme přímo tady, stačí si jej zkopírovat do vyhledavače.

http://www.herecomethegirlsblog.com/2011/10/11/how-to-make-a-pirate-treasure-chest.htmlAť už se rozhodnete pro vyráběnou či koupenou variantu, děti na svých oslavách přítomnost Piňaty vítají.
Bude je bavit ji hledat podle mapy.
Bude je bavit otevírat ji vysloveně destrukčním způsobem a odměnu v ní schovanou si náležitě vybojovat.
Hodně zábavy!