Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

Únor 2010

Šmoulí party

27. února 2010 v 16:32 | Partystudio |  Baby party
Šmoulové jsou opět hitem! Jejich opětovné vysílání na TV Barrandov nám připomíná, jak jsme je milovali my. Pro oslavu prvních narozenin jsou tito modří trpaslíci jako stvoření!

Pozvánka
Pokud se rozhodnete využít vzor první pozvánky, uveďte i jméno oslavence následovně:
např.: Pozvánka na Terezky Šmoulí party
Dekorace
Vzpomeňte si, v jak idylickém prostředí šmoulové žijí. Houbičkové domečky, krásná zelená tráva a mech. Pokud si vytisknete pár šmoulíků nebo houbiček, podlepíte je silnějším papírem a vystřihnete, můžete z nich pak vytvořit připevněním kancelářskou sešívačkou k stužce krásnou girlandu.
My pro Vás máme ještě předlohu na kroužky na ubrousky. Ty Vám vzniknou, pokud předlohu vystřihnete a konce spojíte.

Občerstvení
 • Zaručeně jedlé muchomůrky: uvařte křepelčí vajíčka, oloupejte a seřížněte jim lehce špičku. Na ně položte půlku cherry rajčátka a taveným sýrem ozdobte rajče puntíky. Upravit lze i z běžné velikosti vajec a rajčat, ale na party malých šmoulů se mini verze bude jistě lépe vyjímat.
 • Narozeninový dort: v naší rubrice "Kreativní nápady" vyhledejte článek " Občerstvení na dětských oslavách". Najdete tam tip na narozeninový dort vhodný i pro batolata. Ozdobit jej můžete figurkami šmoulů, které poté budou ještě sloužit na hraní.
 • Pokud budete dospělé společnosti podávat něco ostřejšího, můžete to nazvat "Gargamelův mls".
Aktivity

Na oslavě má být veselo, proto se poohlédněte po hudebních CD staršího vydání a to:
 • Velká šmoulí prázdninová party
 • Šmoulí super disko show
Nemálo z těchto CD najdete i v MP3 formátu na internetu.

Jelikož oslavu uvádíme jako nápad pro baby party, Vaší hlavní aktivitou bude, aby malý oslavenec byl dostatečně spokojený. Takže naplnit, vyprázdnit, očistit a fotit, fotit, fotit!

Starší sourozence či gratulanty snad neurazíte omalovánkou. V opačném případě jim můžete zorganizovat hru, při které budou hledat Gargamelův tajný poklad. Postupovat budou dle instrukcí "taťky Šmouly", kdy budou hledat zprávu a každá je navede na tu následující. Závěrečná jim pak prozdradí, kde je ukryt poklad. Poklad by měl být naplněn tématicky. Poohlédněte se například po Haribo marshmallows. Z nich údajně lze připravit i náhradu marcipánu, která je vhodná k potahování dortů a podobně.
Poslouží ale i jiné, nejlépe jedovatě modré, bonbony, které pečlivě zabalíte do celofánu s modrou mašličkou.


Na závěr pro Vás máme ještě odkaz pro šablonu diplomu se šmoulou: klikněte!

Princeznová party

26. února 2010 v 13:42 | Partystudio |  Party pro holky
Připravit okouzlující party pro vznešené princezny dá spoustu práce. Tak honem na to!


Pozvánka
Dekorace
Růžová, zlatá a zase růžová.
Vyzbrojte se dostatečným množstvím růžového krepového papíru!
Ozdobte malým princeznám vstup. Vstupní brána do zámku je jistě nadchne! Podívejte se ve výprodejích po lehkých záclonách, které pověsíte na šňůrku a nařasíte okolo vchodu do domu, pokojíku princezny, nebo jím dokonce můžete vytvořit vzdušnou bránu volně v prostoru. Pokud jste neměli štěstí a nenašli přímo růžovou záclonu, můžete bílou ozdobit flitry, růžovými peříčky a podobně.
Při prostírání slavnostní tabule můžete použít také zlatý balicí papír. Na židle radíme připevnit velké růžové mašle z krepového papíru. S židlí princezny, která má narozeniny si můžete dát více záležet a vyzdobit ji tak, aby připomínala trůn.
Na ubrousky se můžete inspirovat, vytisknout a vysřihnout efektní kroužky, které vzniknou tak, že konce šablony slepíte.
Občerstvení
Již klasickým tipem pro narozeninovou oslavu jsou muffiny. V případě party pro princezny máme ještě malou inspiraci. Na košíček muffinu připevněte z papíru vyrobenou korunku. Ta se dá také krásně vyrobit z marcipánu a muffin korunkou ozdobit.

Co se týče nápojů princezen, udělejte jim mléčný jahodový koktejl. Do plastových skleniček jim můžete také podávat jogurt s jahodami a jahodovou polevou.
Nápojem na úrovni, hodném princezen, bude "dětské šampaňské".

Aktivity
 • Malé princezny si možná rády vyrobí korunku i spolu se svými kamarádkami

 • Princezny jistě také zaujme hra, při které je úkolem poslepu připevnit z papíru vyrobené pusinky na žabku, kterou připevníte na stěnu či dveře.
 • Princezny se rády zdobí. Neodmítnou Vám tedy jistě ani aktivitu, při které jim dáte k dispozici korálky, flitry a kloboukové gumičky, ze kterých si budou moci zhotovit náhrdelníky a náramky.
 • Pokud jste dle naší rady zhotovili trůn, může se na něm každá malá princezna vyfotit a bude mít tak z party hezkou vzpomínku!

Detektivní party

25. února 2010 v 13:41 Party pro kluky
Máme tady nápad na party pro kluky, které již omrzeli piráti a roboti. Co takhle nasadit si klobouk, namalovat knír a zahrát si na vyšetřovatele padouchů a dopadnout mafiánský gang?
Pozvánka
Text pozvánky může znít:
"Tomášova detektivní kancelář žádá o Tvoji účast na vyšetřování zločinu"
Pozvánku uložte do obálky /nejlépe hnědé/ na kterou nalepte cedulku "přísně tajné". Pro větší děti můžete i údaje jako jsou datum a čas, nebo místo oslavy, kódovat a klíč k šifře jim zaslat zvlášť např. e-mailem. Uveďte rovněž heslo, kterým se pozvaný má ohlásit při příchodu. Na pozvánku se hodí tradiční písmo psacího stroje, nebo můžete vystříhat jednotlivá písmenka z novin a esteticky pozvánku ladit jako anonym.

Dekorace
Jako dekoraci můžete použít z papíru vystřižené stopy bot, otisky prstů /pokud slavíte venku, namalujte na chodník například obrys člověka - oběti křídou/, místo oslavy můžete také ohraničit žluto-černou páskou, na které bude uvedeno "zákaz vstupu".
Jako artefakty v detektivní kanceláři můžete použít starý psací stroj, lampu, prázdnou lahev od whisky, nebo gumové rukavice. Pokud si dáte tu námahu, děti jistě zaujme vykradený sejf, který lze vyrobit z větší papírové krabice.


Občerstvení
Na zahnání hladu můžete malé detektivy zaujmout občerstvením, které bude mít tématické názvy.
 • Jednohubky Al Capone
 • Oblíbené muffiny Sherlocka Holmese
 • Dort Alcatraz
Aktivity
 • Nechte hlavního detektiva, ať osobně ověřuje u dveří, zda všichni pozvaní uvedou heslo pro vstup, které měli v pozvánce. Oslavenec bude tak mít zároveň příležitost se všemi hned jako první přivítat.
 • Pro gratulanty mějte připravenou kartičku se jménem, nebo pouze číselným označením agenta, kam si po příchodu budou moci otisknout prst jako ochranný znak.
 • Agenti by se měli v rámci utajení akce také maskovat. Barvami určenými na facepainting jim namalujte knír.
 • Kdo je kdo: uspořádejte pro děti soutěžní kvíz. Dejte jim vždy několik informací o nějaké osobě (jejich oblíbený zpěvák, sportovec, nebo dokonce někdo z nich) a děti budou mít za úkol rozklíčovat o koho se jedná.
 • Hlavně v případě dětských oslav v zahrančí je dobrým zvykem obdarovat gratulanty ať již v průběhu oslavy, nebo před jejich odchodem drobným dárkem. Zcela běžně se do tzv. partybags dávají sladkosti. Vy jim pak můžete věnovat například lupu, kterou má každý správný detektiv a s jejich výrobou Vám navíc může pomoci nedočkavý oslavenec. Na její výrobu budete potřebovat pevný papír a sklo může nahradit celofán. Sehnat je ale můžete i ve specializovaných party obchodech.
Pokud se rozhodnete připravit pro malé detektivy zajímavý kvíz, můžete čerpat inspiraci na následujících stránkách: Sherlock Holmes

StarWars party

20. února 2010 v 11:11 | Partystudio |  Party pro kluky

Pozvánka

Dekorace
Motivů naleznete na internetu spoustu. Náš tip je www.galaxyfaraway.com. Proměňte místo oslavy v galaxii! Vybavte se dostatečným množstvím aliminiové folie, vytiskněte také různé planetky a ozdobte co se dá! Pokud je šance, že Vaše oslava se protáhne až do tmy, použít můžete také nalepovací hvězdičky, které v noci září. Poohlédněte se také po svítících tyčinkách, se kterými si děti také užijí.

Občerstvení
 • Pamatujete si amarouny? Ať už půjde o dortík nebo slanou variantu občerstvení, chybět by neměla želatina!
 • Občerstvení můžete balit do hliníkové folie a opatřit cedulkou, co je uvnitř.
Muesli tyčinky rozdělte na půlky či třetiny a podávejte je formou "energetických" jednohubek.
Yoda soda - tento nápoj by měl být zelený! Smíchejte tedy sodovku se šťávou zelené barvy. Jestli bude příchutí kiwi, nebo zelené jablko je na Vás.

Aktivity
Hledání asteroidu: malé dárky či sladkosti zabalte do hliníkové folie a vložte do krabic s pískem. Na každou krabici, kterou můžete i vhodně odekorovat, napište jméno dítěte a pak je schovejte na zahradě. Děti dostanou úkol najít si každý svou planetu a prohledat měsíční krajinu.
Stavba robota: Shromážděte pro děti větší množství krabic různých velikostí. Krabice od zeleniny, bot, čajů a podobně. Využijí i role od kuchyňských papírových utěrek, toaletních papírů a podobně. Dejte jim k dispozici lepící pásku, barvy a z papíru vystřižené varianty očí, budíků a různých jiných, na robota využitelných, technických motivů. Dejte dětem za úkol postavit vlastního robota. Chcete-li jim úkol zkomplikovat, udejte i činnost, kterou by robot měl zastávat. Alternativou je i vytvořit robota z různých vymytých plastových obalů. Nedoporučujeme ale materiály míchat, budete mít následně méně práce s likvidací robota do tříděného odpadu.
Planety: Vytiskněte dětem planety naší sluneční soustavy a podlepte je tvrdým papírem. Poté vystřehněte. Děti budou mít za úkol seřadit je dle vzdálenosti od slunce.
Napíchni robotovi anténu: Oblíbená variabilní hra na party. Pro toto téma ji přizpůsobte tak, že dětem dáte k dispozici anténu (vyrobit můžete z ramínka z čistírny). Úkolem dětí pak je upevnit anténu na hlavu robota.
Pokud Vám naše nápady nestačí, mrkněte ještě podobnou tématiku na:

Karnevalové masky - piráti

16. února 2010 v 12:50 | Partystudio |  PartyATELIER
Takže vybarvit, vystřihnout, připevnit kloboukovou gumičku a je to!

Další inspirace v rubrice "Party pro kluky" v článku "Pirátská party"!

Karnevalové masky - zvířátka

15. února 2010 v 12:19 | Partystudio |  PartyATELIER
Připravili jsme pro Vás několik šablon karnevalových masek. Jelikož jde o masky zvířátek, inspirujte se také v rubrice "Party pro děti" v článku "Jungle party"!
Opička
Šablonu překreslete na tvrdý papír a vymalujte (hlava a čumáček-hnědá, uši-růžové, tvář-béžová). Poté vystřihněta a ouška na okrajích propíchněte. Do dírek upevněte na obou stranách kloboukovou gumičku.
Masku lze použít na karneval, nebo se můžete inspirovat v rubrice "Party pro děti" a připravit dětem "Jungle party".

Lvíček
Stejným způsobem jako masku opičky můžete vytvořit i lví masku!
Tygřík
Žirafa

Kovbojská party

9. února 2010 v 14:21 | Partystudio |  Party pro kluky
Znáte malého kluka, který nerad westerny? Kovbojové, indiáni, koně - to je zcela jistě pestré téma pro dětskou oslavu!

Pozvánka
Pozvání můžete vytvořit v duchu hledání padoucha. Stanovit můžete i odměnu pro toho, komu se podaří jej polapit!
Jiný typ pozvánky může představovat šerifská hvězda se jménem pozvaného.
Dekorace
Děti naprosto ohromíte, pokud oslavíte narozeniny výletem do některého westernového městečka. O atmosféru budete mít postaráno.
Pokud se rozhodnete slavit doma, skvělou atrakcí i doplňkem je v případě zahradní party indiánské týpý.

Občerstvení
Kovbojské fazole
Na rozpálené slanině osmažíme dozlatova cibuli, přidáme 2-3 stroužky česneku, 200 g nakrájené uzeniny (klobása, párek), orestujeme, vmícháme 250 g sterilovaného leča a 400 g předem uvařených fazolí (nebo červené fazole z plechovky), kečup, mírně podlijeme vodou, jemně dochutíme pepřem a solí. Celou dobrotu připravte pokud možno do kotlíku. Jako příloha se konzumuje chléb.
Barbecue
Pokud jsou hosty i dospělí, naložte pár krkoviček do barbecue koření a dětem ogrilujte kukuřici.

Aktivity
Prohledejte Vaše CD, "country music" disponuje skoro každá rodina! A pokud ne, tak jistě někdo z Vašich přátel. Pokud kdokoli z účastníků oslavy ovládá trampské hity dokonce na kytaru, tak máte o část zábavy postaráno!
Každý kovboj musí být dobrý střelec! Uspořádejte střelecké klání! Pokud nemáte k dispozici dětskou sadu s terčem, můžete připravit sadu plechovek (ideální jsou od dětského sušeného mléka - nejsou ostré) a k nim několik tenisových balonků.
Pokud Vaši hosté již nedorazili ve westernových převlecích, můžete společně vytvořit indiánské čelenky!
Uspořádat můžete také soutěž o nejhezčí westernový obrázek. Pro menší děti je vhodné vytisknout obrázek k vymalování, ať nepřijdou zkrátka.Zábavné čelenky

8. února 2010 v 19:29 | Partystudio |  PartyATELIER
Pokud chcete pro děti připravit jako památku z party něco trvalejšího, než je tzv. facepainting, máme pro Vás pár nápadů na zábavné čelenky!
Nezbytný je tvrdý papír a kancelářská sešívačka. Pokud budete mít k dispozici již barevné tvrdé papíry, mechové kuličky a jiné výtvarné potřeby, čelenky budou pro děti jistě hitem! Při jejich přípravě navíc můžete zapojit i nedočkavého oslavence, nebo dokonce zapojit malé gratulanty až na místě!

Facepainting

8. února 2010 v 18:33 PartyATELIER
Na dětských oslavách téměř všech témat využijete převleky, kostýmy a masky! Zábavnou činností je také tzv. facepainting. Jedná se o malování především na obličej. Vytvořit se tak dají z malých oslavenců různá zvířátka, piráti, spidermani, strašidla a podobně.
Pokud se chystáte vzít na oslavě facepainting do svých rukou sami, bude se Vám možná hodit pár inspirativních obrázků, které si můžete prohlédnout spolu s návody přímo na stránkách výrobce barev pro facepainting.Dbejte rozhodně na to, aby barvy byly určené k tomuto účelu. Na citlivou dětskou pokožku rozhodně není vhodné použít cokoliv!

Pokud se rozhodnete pozvat odborníky, máme pro Vás rovněž několik tipů:
Můžete se ale i sami přihlásit na kurz, kde Vás techniku a metody použití pro facepainting naučí:

Cirkusová party

8. února 2010 v 17:53 Baby party
Oslava 1. narozenin je jednou z nejhojněji zaznamenávaných oslav ať již fotoaparátem, nebo kamerou. Ať to tedy podle toho vypadá!
Výhodou u ročních, případně dvouletých oslavenců je, že kamarádku/kamaráda, který byl ochoten se převléci za klauna, ve většině případů nepoznají. Proto je cirkus a klauni na "baby party" to pravé!

Pozvánka
Malé gratulanty jistě osloví pozvánka s jednoduchým motivem, kterou si budou moci sami vybarvit!
V případě oslav narozenin malých dětí je vhodné zmínit i obecné doporučení ohledně pozvání malých gratulantů. Doporučuje se pozvat tolik dětí, kolik je malému oslavenci let. Pokud si však troufáte na více batolících se rošťáků, poptejte směle i slečnu-brigádnici, která Vám bude k ruce!

Použít můžete také následující vzor pozvánky. A to tak, že přesahující boky stanu ohnete tak, že stan bude zavřený. Závěs u vchodu můžete nakreslit i z vnější strany.
Dekorace
Pokud slavíte v interiéru, nebo nehrozí déšť, vykouzlete girlandy pomocí krepového papíru. Ten by se v případě deště nejen rozmočil, ale barva z něj pouští.
Jelikož malého oslavence je potřebné mít stále na očích, židle pro gratulanty rozmístěte dokola, aby místo oslavy vypadalo jako cirkusová manéž. Uprostřed mohou být umístěny hrací deky a hračky vhodné pro oslavence a malé gratulanty.
Můžete také z barevného papíru vytvořit ozdobu vstupních dveří, která bude připomínat vstup do cirkusového stanu.
Občerstvení
Občerstvení samo o sobě bude v tomto případě tvořit značnou část programu. Vyzdobte proto vhodně i slavnostní tabuli! Myslete ale hlavně na bezpečnost a na to, že malé nezbedy vše zajímá. Dort se svíčkami, skleněné skleničky pro rodiče a přátele proto umístěte do bezpečné vzdálenosti.
Recepty na dětské dorty vhodné i pro batolata najdete v rubrice "Kreativní nápady"
Aktivity
Vyzvěte hosty, ať přijdou ve veselých karnevalových maskách! Upozorněte je ale radši, že vhodnější budou jednoduché masky zvířátek. Každopádně nic hrozivého! Malý oslavenec se pak bude snažit jeho komentářem "bůůů, mééé, koko" a podobně popsat, kdo představuje jaké zvířátko. Pokud chcete mít tuto hru ještě více pod kontrolou, můžete jednoduché papírové masky vytvořit sami s předstihem.
Atmosféra cirkusové party bude nezapomenutelná, pokud oslavence navštíví klaun! Pokud si nechcete najmout opravdového klauna, požádejte někoho z rodiny či přátel a včas pro něj zajistěte převlek. Vystačíte si jistě s pestrým oblečením, parukou a červeným nosem a naprosto nepostradatelné bude klaunovské líčení.

Občerstvení na dětských oslavách

8. února 2010 v 17:51 PartyATELIER

Občerstvení na dětských oslavách -
vhodné i pro zaměstnané maminky !

Děti jedí očima! Při přípravě občerstvení pro malé strávníky tedy není důležité volit kulinářsky náročné recepty. Radost dětem můžete naopak udělat s něčím naprosto všedním, s něčím co dobře znají, protože děti obvykle v jídle nerady experimentují. Snažte se tedy zaujmout v první řadě jejich oči. Důležité jsou barvy. Nezapomeňme ani na tvary. Mrkev ve tvaru kytičky zaujme. Děti také milují malé věci! Místo rajčat volte cherry rajčátka. Pokud na jednohubky umístíte půlku křepelčího vařeného vajíčka, budete zaručeně "maminka roku"! Zkompletovali jsme tedy několik receptů, které Vás mohou inspirovat. Nezapomněli jsme ani na úplně malé oslavence, kteří slaví svoje narozeniny poprvé a chcete i jim přichystat dort dle jejich gusta.

D o r t y
Piškotovo-jablečný dort pro nejmenší oslavence
Na dort podle "tradičního" receptu budeme potřebovat:

1 kg jablek, citrónovou šťávu (nemusí být), cukr (lze i hroznový - Glukopur), skořice (nemusí být), 1 vanilkový pudink, dětské piškoty, 1 bílý jogurt (případně Lipánek) a kojeneckou vodu. Jablka oloupeme, nakrájíme na malé kousky, dáme do hrnce, podlijeme troškou vody a rozvaříme. Pokud jsou jablíčka kyselejší, přisladíme je podle chuti Glukopurem. Přidáme pár kapek citrónové šťávy a trošku skořice. V hrnečku rozmícháme v malém množství vody 1 vanilkový pudink, nalijeme ho k jablkům, rozmícháme a povaříme 5 minut. Do dortové formy (vyložené mikrotenovou fólií) střídavě pokládáme vrstvu dětských piškotů a vrstvu jablečné kaše. Hotový dort necháme vychladit v ledničce. Dort můžeme ozdobit jogurtem či Lipánkem. Ke zdobení můžete použít nejen jogurt, ale i dětskou ovocnou výživu. Dospělí si případně můžou na svůj díl dortu přidat šlehačku.

Na druhý typ dortu potřebujeme: 6 vajec, cca 19 dkg hroznového cukru, 14 dkg polohrubé mouky, 4dkg másla (kvalitní živočišné, ne rostlinné typu Rama či Perla). Na náplň potřebujeme: meruňkovou marmeládu (nejlépe domácí, kupované bývají šizené a dochucované "éčky"), Lipánek, pudink, dětské zdobení z hroznového cukru.
Žloutky utřeme s polovinou hroznového cukru, přidáme rozpuštěné máslo a znovu utřeme. Přidáme mouku a nakonec sníh z bílků (bílky utřeme s 2 polévkovými lžícemi hroznového cukru). Těsto dáme do vymazané a vysypané formy a pečeme jako klasickou dortu (v rozpálené troubě na cca 170-180 stupňů Celsia). Hotový dort dvakrát vodorovně rozkrojíme a natřeme. Jednu vrstvu tvoří meruňková marmeláda, druhou pudink. Při jeho výrobě nahradíme kravské mléko kojeneckým mlékem (v našem případě to byl Nutrilon) a cukr Glukopurem. Hotový dort potřeme Lipánkem a ozdobíme cukrovým zdobením.

V y d a t n á s v a č i n a
Mini řízečky s bramborovou kaší
Proč děti tak milují fastfoody? Zkuste napodobit "chicken nuggets"! Přichystejte jim vaši verzi! Budete potřebovat:

Prsní kuřecí řízky, hladkou mouku, vejce, strouhanku, brambory, máslo, mléko, špetku soli, tuk na smažení

Kuřecí maso nařežte a jemně naklepejte tak, aby vznikly menší kousky. Nemusí být úplně tenké, jelikož díky velikosti se tepelně upraví rychle. Kousky masa obalte v trojobalu (hladká mouka, osolené a rozšlehané vejce, strouhanka).
Oškrábejte brambory a dejte je vařit až zcela změknou. Než se tak stane, můžete začít se smažením. Jelikož vaříte pro děti, klidně zvolte olivový olej. Bude-li se Vám během smažení zdát znečištěný, neváhejte jej vyměnit za čerstvý.
Do změklých brambor přidejte trochu mléka a kousek másla a ať ručně, nebo pomocí vhodného kuchyňského robota zpracovávejte v kaši. Dle potřeby přidejte mléko a máslo, snažte se ale neudělat kaši příliš tekutou. Pro efekt a úspěch u malých strávníků ji servírujte ze sáčku s cukrářským zdobítkem s větším otvorem..Vytvoříte tak malé úhledné hromádky, do kterých lze zapíchnout například petrželku, nebo kousek mrkve ve tvaru např. kytičky.

Jednohubky
- Nebojte se práci si zjednodušit. Přípravu jednohubek Vám urychlí sáček s větším cukrářským zdobítkem, pomocí kterého nachystáte jednohubky velmi rychle.
- Hotová kouzla dokáží tradiční vánoční vykrajovátka.
- Projdete-li v obchodě sortiment pečiva důkladněji, objevíte například již hotové košíčky či trubičky, které lze již jen naplnit a dozdobit dle dětské chuti.

Popcorn
Co si budeme povídat - chipsy a popcorn k oslavám patří. Podejte však dětem tuto pochutinu v rozumném množství a efektním způsobem! Do kornoutků!
Z dostatečně velké, ale mělké papírové krabice zhotovíte stojánek na kornoutky tak, že do jeho dna vystříháte kolečka o průměru ca 3,5 - 4 cm. Krabici otočíte dnem vzhůru a můžete ji i tématicky libovolným způsobem odekorovat. 
Poté z čistého bílého papíru vytvořte malé kornoutky (pro uvedenou velikost otvorů v krabici stačí z formátu A5). Nedoporučujeme čtvrtku ale obyčejný papír, ze kterého se kornoutky připravují snáze. Kornoutky pak těsně před oslavou naplňte popcornem.

D e z e r t y a m u f f i n y
Ovocné fondue
Oblíbeným prvkem občerstvení pro děti je ovocné fondue. Kousky Vámi zvoleného ovoce, nakrájeného na menší kousky si děti mohou namáčet v čokoládové polevě, která se udržuje teplá ve speciální nádobě na fondue, pod kterou hoří čajová svíčka. Tato nádoba je svým vzhledem podobná některým aroma-lampám, je však hlubší. Toto občerstvení je náročnější z ohledem na bezpečnost. Čokoládu je třeba hlídat a svíčku občas na chvíli sfouknout, aby se čokoláda nepřipalovala či neprskala. Proto uvedeme několik studených alternativ omáček. I tak je vhodné, aby děti konzumovaly fondue ve Vaší blízkosti, jelikož ovoce je nutné napichovat.

Na studenou jahodovou omáčku budete potřebovat:
100 g zralých jahod, 2 lžíce jablkového sirupu, 100 g nízkotučného jogurtu
Všechny suroviny rozmixujeme na kaši a v případě nutnosti přisladíme medem. Hotové uložíme do chladu.
Na oříškovou omáčku:
1 kostku cukru, 1 chemicky neošetřený citron, 150 g bílého jogurtu, 30 g piniových semínek, cukr
Na oříškovou omáčku nejprve odřeme kostkou cukru kůru z citronu. Ten pak vymačkáme. Kostku smícháme se třemi lžícemi citrónové šťávy, jogurtem a jednou lžící cukru. Najemno umeleme piniová semínka, vmícháme je do jogurtové směsi a uložíme do chladu.
Muffiny

Muffiny jsou v některých zemích prakticky nedílnou součástí oslavy narozenin. Nezvolíte-li rychlou variantu polotovaru z krabice, můžete vyzkoušet následující recept. Budete na něj potřebovat:
2 hrnky polohrubé mouky, sůl, 2 ks vejce, 1 hrnek podmáslí, 1 ks vanilkový cukr, 1 ks prášek do pečiva, 1/4 lžičky mletého muškátového oříšku, 1 hrnek smetany ,6 lžic oleje, 1/2 hrnku cukru moučka
V jedné misce smícháme sypké přísady a v druhé tekuté. Ty pak pomalu spojíme. Pokud chceme mít muffinky sladké tak ještě: 1 vanilkový cukr, 1/2 hrnku cukru moučka. Přidat lze čokoládové hoblinky, kakao, strouhané oříšky, či kokos. Formičky na muffinky plníme do 2/3, nemusíme vymazávat a pečeme při 180 °C asi 20 minut.

Tip Partystudia:
Receptíky pro kuchtíky - Hravá kuchařka na dětské oslavy - Nakaladatel: Computer Press


Program pro děti

4. února 2010 v 16:16 PartyNAVIGATOR
ATRAKCE K PRONÁJMU
Hračky pro fšechny PRAHA - Hollarovo nám. 5 P-3; +420777259051 zábavné atrakce,nafukovadla, partystany, technické zázemí
www.mujskakacihrad.cz VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
www.smartagency.cz VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ
www.partymania.cz v sekci "dětská party" hledejte Tip Partystudia: Dětskou pěnovou party!
www.penovaparty.com HRADEC KRÁLOVÉ

FACEPAINTING
www.littleclown.com PRAHA (1.800,-Kč za 2 hodiny při účasti do 25-ti dětí + případně doprava)
www.partyprogram.cz PRAHA
www.kidsparty.cz PRAHA
www.detskeatrakce.cz LITOVEL (3.000,-Kč za 4 hodiny + cena materiálu + doprava)
www.happytime.eu PRAHA (1.400,- za 2 hodiny)

Tip Partystudia: pokud chcete sami absolvovat kurz pro facepainting, navštivte www.mis-sys.cz !


NAROZENINOVÉ DORTY
Tip Partystudia: dorty s obrázkem či dokonce dodanou fotografií na jedlém papíru

KLAUNI, KOUZELNÍCI, ANIMÁTOŘI
www.partyklokocka.cz
www.partyprogram.cz klaun, kouzelník, modelování balónků, facepainting
www.sylva-klaun.cz
www.klaun-fila.cz

HUDBA
www.karaokedisco.cz

BARMAN
Nealko koktejly, zábava, soutěže a nakonec diplom za úsilí a snahu!
www.barmani.cz (od 3.500,-Kč)

PARTYLED
www.partyled.cz I možnosti dopravy zdarma!

PRIVÁTNÍ KUCHAŘ

KOMPLETNÍ SERVIS


Tip Partystudia:
Navštivte Pražský kulinářský institut a pod vedením mistra kuchaře si osvojte celé menu na dětskou party! www.prakul.cz

Jungle party

4. února 2010 v 16:15 Party pro děti
Svět plný zvířátek - to je něco! Karnevalové kostýmy zvířátek s sebou!
Rej opiček, tygrů, lvů, hadů, žiraf a slonů může začít!
Pozvánka
Co třeba takto?Dekorace
Zelený krepový papír může vykouzlit v pár okamžicích pravý deštný prales! Zavěsit můžete rovněž obrázek papouška, nebo jiných zvířátek!
Máte-li rozpočet o něco bohatší, efektně bude vypadat baldachýn LOEVA, který můžete vhodně umístit u jídelní tabule či na jiné místo.
V rubrice "Kreativní nápady" v článku "Karnevalové masky" si můžete stáhnout také masky zvířátek!

Občerstvení
Co takhle okurkový had?
Aktivity
Pokud chcete oslavu pojmout opravdu velkolepě, naprosto stylová bude volba místa konání, pokud se rozhodnete pro Beckiland! Budete mít tak postaráno jak o atmosféru džungle, tak o občerstvení i zábavu dětí!
V případě, že slavíte jinde, půjčte si od své ratolesti plyšová zvířátka, která žijí v džungli a můžete uspořádat soutěž, kdo jich víc najde!
Další hrou mohou být obrázky potravin, které budou děti muset přiřadit jednotlivým zvířátkům podle toho, co jejich jídelníček ve skutečnosti obsahuje.
Pokud se děti nedostavily v kostýmech, můžete je ve zvířátka proměnit barvičkami určenými na Facepainting a čelenkami! Tipy na obojí najdete v rubrice "Kreativní nápady".
Party Bag
Malá plastová zvířátka, samolepky zvířátek, malá knížka o zvířátkách - toto téma nabízí nepřeberné množství možností!Dinosauří party

3. února 2010 v 15:58 Party pro děti
Ač nám mohou připadat hroziví, děti dinosaury obdivují! Proč jim tedy nepřipravit prehistorickou party?


Pozvánka
Dekorace
Vyzbrojte se různými tóny zeleného krepového papíru a vytvořte z něj různé listy a liány! V prales se tak může proměnit jakýkoliv interiér i exteriér!

Občerstvení
Dinosauří řízečky - jednoduchá a pro děti líbivá varianta. Koupíte je zmražené a přichystáte k nim již pouze bramborovou kaši a salát...
Dinosauří vejce - vařená vejce rozkrojte napůl a vyjměte žloutky. Ty smíchejte s trochou bílého jogurtu, mírně osolte a předejte nadrobno sekanou petrželku. Směsí opět naplňte uvařené půlky vajec a do jejich středu můžete zapíchnout pečlivě omyté malé dinosaury (ověřte si prosím v obchodě zdravotní nezávadnost použitého materiálu). Pokud jsou děti příliš malé, doporučujeme dinosaury vynechat.


Aktivity
Víte, že Dinopark (www.dinopark.cz) je v Plzni, Ostravě, Vyškově a Bratislavě? Co takhle uspořádat dětem výlet? Pozor, parky jsou však přes zimu zavřené!
Kvíz či Výpravnou vědomostní hru pro děti přichystáte jistě lehce, pokud načerpáte ty pravé informace o dinosaurech. Kde? www.dinosaurus.net, www.deinonych.blog.cz
Budou-li oslavenci již unaveni, můžete jim přichystat film! Nabídka je pro každou věkovou skupinu!
 • Jurský park
 • Putování s dinosaury
 • Doba ledová 3 - Úsvit dinosaurů
Archeologický výzkum - Pokud máte k dispozici pískoviště, zahrabejte do něj dětem buď dinosauří vejce (Kindervajíčka, která ještě důkladně přebalíte, ať se k nim zaručeně nedostane písek), nebo dokonce malé plastové dinosaury. K dispozici jim dejte nástroje jako lopatku a štětec a úkol jim zkomplikujte, že předmět musí z písku pečlivě vyjmout tak, ať v něm zůstane obtisk!
Větší děti možná již zvládou i sádrové odlitky a vyrobí si tak vlastní fosilie!

PiňataDo balonku vložte sladkosti malé velikosti, balónek nafoukněte a polepte několika vrstvami novinového papíru. Jako poslední vrstvu nalepte krepový papír, který ještě barvami odekorujte tak, ať balónek připomíná obří dinosauří vejce. Rovněž toto vejce mohou mít děti za úkol hledat!

Party bag
Malí archeologové již mají jistě pár úlovků, přidat ale můžete i samolepky s dinosaury či jiné drobné předměty s touto tématikou.

Asia evening

3. února 2010 v 12:31 Party pro dospělé
Asie představuje v oblasti gastronomie velké množství nevšedních chutí a vůní! Jste-li vášnivou kuchařkou, pokuste se své hosty ohromit pohoštěním v asijském duchu!
Občerstvení
Zvolit můžete jednoduchou nudlovou variaci v pánvi wok, nebo dokonce suši. Vše záleží na Vás. Inspirovat se a také sehnat zajímavé ingredience můžete na www.asiafood.cz!
Pokud Vám dělá problém sehnat čerstvé ryby na sushi, navštivte www.cerstveryby.cz a můžete si nechat doručit ryby až domů.
Efektně se podávají také malé kousky ryb, masa či zeleniny ve variantě tempura - čili v těstíčku.
Nám se také osvědčil čaj z čerstvého zázvoru slazený agávovým sirupem (DM drogerie).

Dekorace
Vyzdobte interiér plakáty s čínskými znaky. Budete-li precizní, sežeňte si k tomuto účelu ručně vyráběný papír, který se vyznačuje plastickým efektem.
V oblasti květinové výzdoby budou vévodit orchideje. Ať již živé či umělé. Velmi vhodný je také bambus, který je použitelný pro kreativní aranžmá.
Škoda by bylo opomenout i vonné tyčinky, které navodí i čichovým smyslům tu pravou atmosféru!
Hitem jsou tzv. "lampiony štěstí", které můžete společně odekorovat, opatřit je zněním Vašeho přání a společně vypustit na oblohu!
Efektně vypadají také jednoduché verze lampionků, které si můžete lehce vyrobit upevněné na oknech. Plastické pak ozvláštní prostor, pokud budou zavěšené na silonových vlascích v prostoru.
Drobný dárek
Jako poděkování za účast můžete vybrat i nějakou drobnost z orientu. Zajímavé příborové hůlky, papírový lampionek nebo jiný suvenýr.

Fotbalová party

1. února 2010 v 11:56 Party pro kluky
Nejednoho malého fotbalistu potěší narozeninová oslava ve stylu fotbalové party. Máte-li doma fotbalistu již odrostlejšího, který se vyžívá ve sledování fotbalových utkání v televizi, máte možnost také zazářit jako hostitelka jeho stejně naladěných přátel a sledování zápasu jim zpříjemnit atmosférou s vhodnými doplňky!

Pozvánka
Dekorace
Girlandu můžete vytvořit z obrázků s motivem fotbalových míčů a pohárů, které vystřižené připevníte kancelářskou sešívačkou na šňůrku.
Rozmístěte na vhodná místa plakáty oblíbeného týmu či hráčů oslavence.
Vybudujte doma provizorní tribunu.

Aktivity
Pokud pořádáte party na zahradě, umístěte na vhodné místo dětskou fotbalovou bránu. Góly je třeba trénovat! V "indoor" variantě malé fotbalisty potěší a zabaví stolní varianta fotbalu.
Vytiskněte svou vlastní měnu, pomocí které budou gratulanti také moci sázet.
Vytvořit můžete také sportovní kvíz.
Jsou-li účastníci party dostatečně kreativní, mohou si dle předlohy zhotovit vlastní kšilty. Odekorovat je mohou samolepkami, nebo barvičkami svého oblíbeného týmu. Vy je vybavte pouze tvrdým papírem a tzv. kloboukovou gumičkou.
Party bude mít také ten pravý fotbalový nádech, pokud seženete hudební CD s fotbalovými hity (např. "Ať žije fotbal - Zelená je tráva a další fotbalové pecky").

Občerstvení
Jednohubky ozdobte párátky, na které připevníte malé vystřižené fotbalové míče. Ty lze přilepit průhlednou páskou i na brčka.
Hitem sportovních utkání jsou v oblasti gastronomie párky v rohlíku, hamburgery a klobásky. I vy si tedy nekomplikujte přípravy. Jen v případě dětských oslav přidejte do hamburgeru i salát a volte lehčí a zdravější úpravu jídel.
Ubrousky můžete zabalit do kroužků z papíru dle předlohy.
Místo prostírání můžete použít stránky sportovní přílohy novin.
Partybag
Malí gratulanti si rádi odnesou nějakou tu drobnost jako poděkování za jejich účast na party. V případě fotbalové party můžete zvolit například píšťalky ve tvaru fotbalového míče, samolepky s fotbalovým motivem, nebo dokonce malé verze fotbalových pohárů. Pyšní budou gratulanti také na získané diplomy.