Jak si vyrobit výzdobu? Kde najít vhodné prostory? Jak pobavit hosty? Kdo zapůjčí inventář? Jaké připravit pohoštění?

Leden 2010

Motýlková party

31. ledna 2010 v 19:26 Party pro holky
Pozvánka
Dekorace
Zkuste zavěsit papírové motýlky na silikonový vlasec a upevnit je tak, ať se pohybují volně v prostoru. Ten pravý vzdušný dojem budou vyvolávat i motýli připevnění na okno.
Efektní budou také obyčejné větvičky natřené bílou barvou, na které malé motýlky přilepíte. Šablonu pro výrobu motýlků naleznete na konci článku.

Aktivity

Malé gratulantky můžete vyzvat, ať přijdou na oslavu v kostýmu (sukénka a křídélka), nebo je můžete křidélky obdarovat. Pokud je chcete dokonce sami vyrobit, použijte tyl. Netřepí se a je dostatečně pevný. Tylová křidélka se dají krásně zdobit flitry a drobnými kamínky.
Inspirovat se jejich výrobou můžete zde: návod na výrobu křidélek

Jako aktivita se potom vysloveně nabízí tzv. facepainting = malování na obličej. Motiv motýlka jistě zvládne každá nadšená maminka!
Malé slečny pak jistě uvítají, pokud budou mít možnost si zatančit jako motýlkové víly.
Občerstvení
Téma motýlků poskytuje možnost velmi kreativního pojetí dortu. Efektní bude i linecké cukroví ve tvaru motýlků. Pokud máte ale málo času, vyberte vhodné sušenky a na ně nakreslete motýlky cukrovou polevou. Zdobení se může tak i stát součástí programu dětí!

Pirátská party

31. ledna 2010 v 19:26 Party pro kluky
Pozvánka
  • již na pozvánce můžete hosty požádat, ať se na pirátskou party náležitě vyzbrojí pirátskými kostýmy!
  • údaj R.S.V.P. znamená, že od Vašich hostů čekáte potvrzení jejich účasti, uvést můžete i datum, do kterého Vás mají informovat

Dekorace
Toto téma nabízí velké množství možností, jak dětskou party odekorovat! Využijete mušle z dovolené, z papíru můžete vystřihnout maják, loď, poklad, kompas a jiné. Girlandu vyrobte z černého papíru, na který nalepíte bílou lebku se zkříženými hnátami. Jednotlivé trojůhelníky připevňěte kancelářskou sešívačkou k provázku.
Občerstvení
Jednohubky budou typicky pirátské, pokud připravíte pomazánku z krabích tyčinek, které najemno nasekáte a smícháte s majonézou (Yofresh) a bílým jogurtem. Na závěr přidejte pár kapek citrónové šťávy a sůl.
Efektně budou také vypadat obložené chlebíčky, do kterých zapíchnete půlku špejle, na kterou bude navlečený plátek sýra. Rázem budou chlebíčky vypadat jako loďka!
Děti budou jistě poptávat i nějakou sladkost. Řetězec Lidl nabízí Haribo kolekci "Piratinos" a stejně tak tam seženete dětská pitíčka "Piratinos" v krabičce. Pokud dětem ale nechcete podávat přeslazené nápoje, uvítají jistě i fresh džus, který bude ozdoben plátkem pomeranče, kouskem ananasu a tak budou mít koktejl jako z Karibiku!

Aktivity
Děti milují honbu za pokladem! Zhotovte jim mapu, podle které mohou postupovat! Poklad naplňte čokoládovými mincemi.
Mušle budou rovněž skvělým artiklem v dětské "party bag", kterou si gratulanti ponesou z party domů. Mohou je buď hledat v písku, kterým naplníte libovolnou vhodnou nádobu, nebo je zkrátka poschovávejte v bytě či zahradě.
Malí piráti jistě ocení, pokud si budou moci něco sami vlastnoručně vyrobit. Sbírejte tedy s předstihem roličky od toaletních papírů. Spojením dvou kusů vznikne dalekohled, kterému žádný pirát neodolá! Vyzdobit si je mohou samolepkami s pirátskými motivy, nebo jim nějaké můžete vytisknout a děti si je připevní pomocí lepidla.
Tatoo salon
Správný pirát má tetování! Na trhu jsou k mání speciální tetovací fixy, které jsou šetrné k dětské pokožce. Chcete-li být více profi, nabídněte malým pirátům přímo dětská tetování, která přilnou po navlhčení.
Výroba čelenek - pokud se nějaký pirát nedostavil v kostýmu a nyní je mu to líto, inspirujte se ve článku "Zábavné čelenky" v rubrice "Kreativní nápady"
Lesk a sláva

31. ledna 2010 v 19:25 Party pro holky
Vytvořte stylovou party, kterou ocení především malé dámy, které se chtějí vždy líbit!

Pozvánka
Na výrobě pozvánky se může podílet vaše malá parádnice, která varhánkovitým ohýbáním tvrdého papíru vytvoří vějířky sloužící těm pravým lady k ovívání. Může si dát záležet s jejich ozdobením kamínky, flitry či flitrovým lepidlem.

Dekorace
Jistě máte krabičku šperků a doplňků, které Vám již neslouží, ale z nostalgie ji schováváte. To je přesně to, co bude malé slečny zajímat! Pokuste se také vyřadit některé své staré sluneční brýle, přikupte boa, líčidla s glitry a lesklé samolepící ozdoby na tělo.

Aktivity
Všechny předměty umístěte tak, aby si slečny mohly vykouzlit vzhled dle jejich nálady. Žádoucí je rovněž do místnosti umístit dostatečné množství zrcadel, aby mohly jejich parádění dostatečně sledovat. V závislosti na věku malých dam buďte nápomocna s líčidly.
Po vyparádění slečen improvizujte s vyznačením přehlídkového mola ( posloužit může dostatečně dlouhý běhoun). Můžete mít také nachystány speciální ceny v podobě diplomu či jiného ocenění.
Malé slečny vyfoťte jak po jejich příchodu, tak po jejich kouzelné proměně při jejich odchodu. Nemáte-li k dispozici polaroidový fotoaparát, dnešní moderní dámy jistě nepohrdnou ani vypáleným CD, na kterém budou k dispozici i fotografie z průběhu přeměny a to jejich i jejich kamarádek.

Malí kuchaři

31. ledna 2010 v 19:25 Party pro děti
Jestliže projevuje Vaše dítě zájem o vaření, uspořádejte kuchařskou party!

Pozvánka
Pozvánku s údaji o místě a času konání party připevněte mašličkou na kuchařskou vařečku.

Dekorace
Pokuste se dotvořit dojem téma party tak, že dekorace sladíte do nějaké barvy. Doporučujeme bílou, modrou a stříbrnou barvu kovu. Nad velký stůl, pod nímž se ideálně nenachází koberec umístěte tyč, na kterou háčky upevněte nástroje potřebné k vaření jako sítko, naběračku a ostatní. Předměty se pokuste barevně sladit, neboť ne všechny děti využijí, ale budou perfektně sloužit k navození atmosféry kuchyně.
Pro děti vyrobte papírové kuchařské čepice, na které napište fixem jejich jména. Nezbytné jsou také zástěry, za což poslouží dostatečně velké, v ideálním případě stejné, utěrky upevněné okolo pasu, vzadu jednoduše sepnuté kolíčkem na prádlo. Nechte děti přijít v bílých tričkách, zajistí to čistý a profesionální vzhled opravdových kuchařů!

Aktivity
Na kulinářský stůl dětí umístěte misky s ingrediencemi, jejichž pomocí si vykouzlí pizzu dle vlastní fantazie a chuti! Například strouhaný sýr, na plátky nakrájená rajčata, kečup, nakrájené olivy, kousky vařené brokolice, sterilovanou kukuřici a žampiony, kousky šunky, kousky ananasu a podobně. Pro každé dítě nachystejte kus pečícího papíru, na kterém bude napsáno jeho jméno. Pro každé dítě mějte připraven jeden korpus na přípravu pizzy. S pečením jim poté asistujte, aby nedošlo k úrazu.
Pro děti můžete také nachystat vědomostní kvíz. Jak jinak, než z oblasti gastronomie. Pletou si artyčok s ančovičkami? To bude šance, jak je nachytat!
Na závěr můžete dětem předat kulinářský diplom, na který budou jistě hrdí.

Slavnost začíná!

27. ledna 2010 v 19:26

Nechte se inspirovat!

Taková slavnostní tabule Vaše dítko jistě potěší!